3X bir rakam verilerek bir Apple alınır mı? Cevap kesinlikle hayır. Bunu her Iphone kuyruğuna girmiş ve TR’de ilk kullanan birisi olarak anlatıyorum. Maalesef aynı özelliklerde diğer markalara göre 3X fiyat isteyen Apple neden alınmaz?

  1. Güvenlik

Apple firma olarak güvenlik ihtiyacı olarak bu zamana kadar ciddi testlere maruz kalmamış bir firma. Nitekim ciddi saldırılarda ise tüm Iphone kullanıcılarının neredeyse tüm fotoğrafları İnternet’e düştü. Bir kere güvenlik amaçlı kullansam da kendimi Apple kullanıcısı olarak asla güvende hissetmedim.

2. Malzeme Kalitesi

Apple şunu belirtmeliyim ki tembel bir firma. Yılda 1 model çıkartıyorlar onlarda sorunlu. ÇALIŞMIYORLAR. Iphone X aldım kronik arzalı çıktı çöp oldu. XS Max aldım “Kendi Kendine Dokunma” sorunu oldu ve garantisi biter bitmez çöp oldu. Yani çalışmadıkları gibi 1 ürün çıkrtıyorlar o da sorunlu. Bir de mesela bir sorun yaşadınız ya Türkiye destek ekibinin hiç bir yetkisi yok. İnsiyatif yok.

3. Kronik Sorunlu

Apple firması kabul etmiyor fakat XS Max cihazı ekran kısmında kronik sorunlu. Elinizde varsa derhal çıkartın. Garanti süresi biter bitmez telefon sizin için çöp olabilir veya bir telefon parası kadar ekran maliyeti çıkabilir. Apple firması X cihazlarda başına gelenleri yaşamamak için Kronik sorunu kabul etmiyor. XS Max cihazı olanlar derhal ellerinden bu cihazları çıkartsınlar.

4. Müşteri Hizmetleri

3X para verince yüksek kalite bekliyorsunuz ama değil. Ancak bir yetkililikleri yok. Güzel akıl verirler bir de süper sohbetleri vardır.

5. Cihaz Kendi Kendine Bozulabilir

XS Max cihazım muhteşem temizlikte ve bir cizik bile yok. Ekranlarındaki kronik arza nedeniye X cihazlarda olduğu gibi XS Max cihazlarda bozuluyor. Bu sebeple siz aşırı temiz korusanızda cihaz durduk yere bozulabilir.

XS Max Alınmaz Elbette

Favori hediyem İphone cihazlar benim için tamamen bitmiş durumda. Çünkü kronik arzayı kabul etmiyorlar ve tamir için fahiş fiyatlandırma ile sizi karşı karşıya bırakıyorlar. Kahrolası Apple cihazlar biraz çalışıp düzgün bir telefon yapın artık. Google her zaman güvenliğe ihtiyac duydu, nitekim dünyanın en çok güvenlik ihtiyacı olan firması. Bir harici birmanın Google ile rekabet etmesi imkansız. Bundan sonra Google Pixel harici bir telefondan şaşmayı asla düşünmüyorum. Nitekim Note serisi ise benim günümüze kadar 2 telefonlu hayatımda her daim bulundu. Note + Pixel ikilisine geçtim ve favori hediyemi ise Galaxy S serisi olarak güncelledim. Apple benim için bitmiştir.

Bu yaşadığım kronik sorun temelli problemle alakalı insanlar bilinçlenmeli ve bilinçlenmeli gibi cidden bu tembel firmadan uzak dursunlar. Yılda 2 ürün çıkartıyorlar onunda ömrü 3 yıllık.

Apple cihazınız varsa geç kalmadan elden çıkartın.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, Google0 CommentsViews: 81

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…