Dünyanın en ciddi perakende firmalarından olan Aliexpress ile ilgili yaşadığınız sorunları bu kısımdan kaleme alabilirsiniz. Yakın zamanda Aliexpress’ten bir kaç ürün sipariş ettim. Ürünlerden bir tanesi geldi. İnanılmaz kalitesiz ve çöp bir üründü. Aliexpress yönetimine böylesine çöp bir ürünü satan firmayı listenizden çıkartmanızı tavsiye ederim dedim. Ürün 500 TL idi geri gönderdiğimde 300 TL kargo çıkıyordu ülkeye girerkende 100 TL vergi ödemiştik. Ürün zaten çöptü ve hala bir yığın ödemeden bahsediliyordu.

İlk ürünü kargo ve vergi mali yükünden kabul etmek zorunda kaldık. Aynı hesaptan sipariş ettiğimiz 2. ürünü ise almadık. Sonra bir kontrol ettim ki 2. üründe 50 dolar kargo maliyeti kesmişler. Bunun adına dolandırıcılık mı diyorlar. Kalitesiz ürünleri bir yığın yalanla satıp ardından geri iade olmaması için kargo maliyeti.

Arkadaşlar uzak durun. Aliexpress şikayet ve yorum mesajınız varsa sizde yaşadığınız deneyimleri bu kısımda yazın.

Fiyatlara kanıp almayın çünkü; hiç bir ürünleri özellikleri karşılamıyor ve iade sürecinde bir çok mali yük çıkıyor. Bunu bilen dolandırma merkez sitesi Aliexpress firmaları yalan üzerine bir çok ürün eklemiş durumda. Hem dolandırılıyorsunuz hem de karşınızda bir muhattap yok. Hiç bir şekilde bir yetkili size yardımcı olmuyor. Muhtemel anlamda dolandırılma sistemini çok iyi biliyorlar ve işin içinde olma durumları olabilir.

Bu konuda hükümetin bir çalışma yapması lazım ve Aliexpress Türkiye’de yasaklanması gerekir. Çünkü hiç bir yerel tüketici kanunlarını kabul etmiyor. Yalan ürünü iade ederken ben neden kargo maliyetlerini ve vergi maliyetlerini ödeyeyim. Aksine kaliteli bir firma derhal ilgili satıcı üzerinde işlem yapar.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 54

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…