JSON. API ‘de yaşadığım sıkıntılı bir durum sebebiyle Tatilpanosu.net için yapmış olduğumuz Android Uygulaması her yerinde bir problem vermekteydi. En son Google’den gelen uyarı netti sorunları çözmediğim taktirde 14 gün içerisinde uygulama Google Play Store’den kaldırılacaktı.

Yaklaşık 10.000 kişinin telefonunda yüklüydü ve arada sırada şu otelde kampanya var bakın şimdi şu şehirde olmak vardı gibi gibi mesajlar atmaktaydım. Nitekim ilgili 10.000‘e yakın yüklemede sıkı Tatilpanosu.net takipçileriydi. Google Play Tatil aramasında 8. sırada Tatil Rehberi aramasında ise 1. sıradaydı. Uygulamanın Google Play Store’den çıkartılması hiçte hoşuma gittiği söylenemez.

Uygulamayı ilk yaptırdığım yer Bionluk.com ‘du. Hemen ilk yapan arkadaşla iletişime geçtim. 2. versiyon için görüşmelere başladım. Fakat; ilk versiyonda bir çok hata ile karşılaştığım için çokta 2. versiyonda çalışmak istemiyordum. Kendisi oldukça ilgisiz olunca iş başa düşmüştü.

Mevcut Android İmza’yı aldım ve yeni uygulamayı kendim inşaa etmeye başladım. Fakat; bana gönderdiği .JKS uzantılı imzada çeşitli hatalar vardı. Yaklaşık 6-7 saat Android İmza mantığı hakkında yüzlerce makale okudum. 4 yıl aradan sonra 2. versiyonunu alacak olan Tatil Rehberi Uygulaması için herşey çok dramatikti. Maalesef imza işini çözmeye yakın bile değildim.

2. gün İmza mantığı üzerinde araştırmalarımı derinleştirip, Android Studio derslerini almaya başladığımı farkettim. İş hem derinleşiyor hem de inanılmaz ağırlaşıyordu. 15. saatinde tüm bilgileri hafıza da tutmak zorlaşmaya da başlamıştı. İlk web sayfamı tasarladığım dönemlerde 24 saat yüksek konsantrede çalışır ve yüksek veriyi alır, işlerdim. Fakat; şimdi bu limitin 12 saate düştüğünü de öğrenmiş oldum. İyiki doğdum yaş 37 :)

Tatil Rehberi Yeni Uygulaması

Yeni uygulamada o gün rezervasyonda en mantıklı otelleri sunacağız.

  • Otel Adı
  • Otel Resmi
  • İndirim Oranı
  • Fiyatı
  • Acenta Adı
  • REZERVASYON

Her gün F / P otelleri arasında 5 otel listelenecek. Burada 10.000 kişi birşeyler okumak için Tatil Rehberi uygulamasını indiriyor. Fakat; Uygulama Yönetim panelinden 2-3 farklı kategoride;

  • En Yüksek İndirim Oranı Otelleri
  • En Uygun F / P Otelleri

gibi farklı kategorilerde acenta linkleriyle otel rezervasyon sayfasına gidecek.

İşin aslı oldukça basit bir uygulama, umarım bu düzenleyip yayınladığımız 2. versiyondan sonra 3. versiyonda bu aklımızdaki projeyi gerçekleştirebiliriz.

Şunu istiyoruz, şu an (yani bugün) hangi otele rezervasyon yapmam mantıklı?

sorusunun cevabını vereceğiz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, Google0 CommentsViews: 74

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…