4 yıl önce yağan yağmurun eşliğinde ilk defa hissettiğim bir duyguyla bugün bir başka benim. Her hata yapan kişinin nerede hata yaptığını bildiği gibi hatamı biliyor ve geçmişi değiştirmeye çalışıyordum. Geçmişin değişmeyeceğini anlamak geleceğin değiştirilmesine sebebiyet verdi. Bugün tam bir o doluyum, konuşma şekli, bakışı, mimikleri ve ses tonu her yanımda.(ne güzeldi) İnsanın hayatında baş rolü paylaştığını düşündüğü kişinin bugün yıkılması imkansız bir duvarın karşısında olması ne kötüdür. Aynı köprüde bir birimizi görememiz tam bir anlamsızlık dünyasında olmamıza sebebiyet veriyor. O bensiz yaşantısında ne kadar mutlu ise ben onsuz dünyamda işte o kadar mutlusum.

Hiç Mi Hata Yapmadın Güzel?

Hatalar yapar insanlar. Severler, mutlu olurlar ve bazen mutsuz olurlar. Hata yapmayı sever insanlar, hata yapan insanları da sever insanlar. Telafisi olmayan hataları bile bazen güzel olur, insanlar hatalı güzeldir. Senin en çok hatalarını sevdim ben, sen oluşunu sevdim.

Bugün 16.12.2011 ve bugünü okurken bilmem ne zaman bazı şeyleri hatırlamıyacağım. Başta hangi gün olduğunu ve o dakikalarda ne yaptığımı düşüneceğim. Fakat unutmayacağım bir his vardır. İkinci defa yaşanması pek imkanlı olmayan bir his. “Ya alın şu lanet geleceği benden, ya da verin bana geçmişimi” sözünü söylediğim günden bu yana geçen zaman süreçte bu söze ikinci defa yüklü derecede anlam yüklüyorum. Ona olan hatalarımın sonuna kadar farkında olup, geleceği kendim yazma gayretindeyim. Benim geleceğim kimindir? Neden böyle olmak zorundaydı ki, ah be Tahir.

Üzülüyorum işte, ona yaptığım haksızlıklarla ben bugünü hak ettiğimi biliyorum. İşte geçen zaman sürecinde iki insan arasına örülen o muntazam duvarı görmemek imkansız. Öyle bir duvar ki kimse bir birini göremez, bu duvar – bu duvar var.  Onsuzluğun gözleri buğulu ve dışarıda ki fırtınada takılı kalan bir yaprak, gökyüzünde asılı duran bir bulut. Acaba ne zaman gerçek bir sarılma olacak diye merak ediyor insan.  Ona böyle sımsıkı sarılmak vuslat dakikasında bir küçük ömür geçirmek. Resmi vardı günde, merak ettiğini biliyorum bugün cuma. Hey gelecekteki ben bugün sen üzülen taraftaydın.

Bu kamyon devrilir arkadaş. Sür gidelim. Geliyor musun?

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 27

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…