İş dünyası ile ilgili olarak firmalar hakkında ki bilgileri uzun süredir paylaşmıyoruz. Bu konuda İstanbul ve Ankara’dan onlarca firma hakkında bilgi yazdıktan sonra bir süre incelem yazılarını durdurmuştuk. Bu yazımızda da Karadeniz Ereğli’de ki en eski ve ünlü emlak firması hakkında yazalım istedik.

Ülke genelinde emlak sektöründe genel bir düşüş yaşanmaya başladı. Sektör büyüyor fakat sektörderden daha hızlıda sektör ile ilgili açılan firmalar artıyor. Arz Talep dengesi emlak sektörü için şu aralar biraz dengesiz gibi duruyor. Ülke genelini etkileyen bu durumun bir çok nedenleride var.

Büyük emlak firmalarının İstanbul’dan sonra Türkiye çapına açılması yerel emlak firmalarını etkiler konuma geldi. Bu konuda artık her emlak firması için Internette olmak mecbur konuma geldi. Bir liste yapsak ve İnternet üzerinde en fazla müşteri çeken firmaları yazsak Emlak firmaları kuşkusuz bu listede ilk 50 sektörden birisi olurlar.

Ereğli sanayilerin merkezi Erdemir’in özelleştirilmesinden sonra ciddi düşüşler yaşamaya başladı. Ereğli merkezinde de doğal olarak nüfusda azalmalar meydana geldi. Fakat bunun çok uzun sürmeyeceğide herkes biliyor.

Ereğlide Emlak Sektörü

Aslında emlakcıların bir bakıma en fazla yogun olduğu dönemlerden birisi diyebiliriz. Şu an emlak fiyatları onlarca yıldır ilk defa bu kadar düşük seyrediyor. Bu durumdan istifade etmek isteyen birikim sahibi kişiler emlak alımları yapıyorlar. Kiralık evlerde durumlarda hemen hemen aynı. Her apartmanda bir kiralık daire bulmak o kadar zor değil.

Bundan yaklaşık 10 yıl önce kiralık daire bulmanın çok zor olduğu dönemleri hatırlar gibiyim. Şehir içerisinde boş daire, dükkan bulması neredeyse imkansızdı. Bir büro veya daire boşalmadan aylar öncesinden tutulurdu.

Artık İnsanlar evlerinin şehir merkezlerinde olmasını istemiyorlar. Amerika ve Avrupa’da olduğu gibi insanlar şehir merkezlerinin çevrelerinde kendilerine ev almaya çalışıyorlar. İşini bilen Ereğliler’de de durum nitekim aynı. Batı Karadeniz’in en lüks ve elit yerleşkesi olan “Elit Ereğli” yakın bir zamanda satışlarınada başladı. Tam bir tatil yeri havasına bürünen bu Elit Ereğli, Ereğlilerin evlerini en lüks yaşam standartlarına getirmeyide amaçlamış. Ereğli merkeze de yakınlığı bulunan uydu kentte daire fiyatlarıda ilk yapımı başlandığı dönemlerde hesaplanan fiyatların neredeyse yarısı fiyatlarına satılıyor şu an. Bu durumu kaçırmayanlar uydu kent Elit Ereğli’den evlerini ve kendi yaşam tarzlarınıda satın aldılar.

Oked Emlak Elit Ereğli satışlarını gerçekleştirmektedir. Bu konuda kendilerinin yanına giderek sohbet edebilir ve Elit Ereğli ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Çayınızı içerken sektörün en uygun fyat avantajlarının olduğu şu dönemlerde Oked Emlak tecrübesinden nasıl yararlanacağınızıda düşünebilirsiniz. Sizin için en fazla alternatifde unutmayın ki Oked Emlak içerisinde bulunuyor.

Pazar Lider Okedemlak ile ilgili hem bilgi almak hemde satılık, kiralık ve arsa bilgilerini incelemek için web sayfaları okedemlak.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Okedemlak İletişim

Adres: Erdemir cad. (Jet Yol Ayrımı) No: 115/A Karadeniz / EREĞLİ
Tel: 0(372) 323 44 31
Tel: 0(372) 323 44 32
Faks: 0(372) 322 67 17
E-posta: info@okedemlak.com

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel0 CommentsViews: 30

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…