Temizlik şiketlerine olan taleplerin her geçen gün hızla arttığı bu dönemde doğru temizlik şirketini bulmanın ne kadar zor olduğunu yapacağınız araştırmalar sonucu göreceksiniz.  Bunun nedenlerini araştırdığımızda en büyük problemin temizlik şirketlerine olan taleplerin çok olması nedeni ile ortaya çıkan merdiven altı dediğimiz resmiyeti olmayan şirketlerdir. Bu şirketler gerçek anlamda kurumsal ve profesyonel çözümler sunamayan sadece kar amacı ile hareket eden işletmelerdir. Bu tür işletmeler çoğu zaman kısa ömürlü olurlar çünkü müşteri memnuniyetini hiçe saydıkları için isimleri olumsuz şirket olarak hızla duyulur ve iş yapamaz bir hale gelirler.

Yine yeniden bir tavsiye…

İstanbul’da yaşayan biri olarak İstanbul Temizlik Şirketi arayışında bulunmam gerekiyordu ofis temizliğini yaptırmak için. Bu amaçla İstanbul Ofis temizliği diye Google de arama yaptım ve karşıma bir dünya temizlik şirketi çıktı . Bir kaçının aramak için önce web sitelerini inceleyim doğru temizlik şirketlerini bulayım ve sonrasında arama yapayım dedim. Bu amaçla yaklaşık 6 site belirledim bu sitelerin web siteleri düzgün görünüyordu. Aynı zamanda şirket olduğunu gösteren sabit telefon, sabit iş yeri adresleri, referansları mevcuttu bilgi olarak.  Telefon ile aradığımda bu 6 adet İstanbul temizlik şirketini karşılaştığım durumlar şu şekildeydi.

temizlik

  1. Konuşma tarzları bazı firmaların çok kurumsaldı, bazıları normal sıcak samimi konuşuyordu, bazıları ise ne dediği anlaşılmayan yaptığı işin ne oldugunu bilmiyormuş gibi bir tarzı vardı.
  2. Fiyat olarak aldığım rakamlar arasında da önemli diye bileceğim farklar vardı. Aldığım rakamlar 500 tl ile 2000 tl arasında oynuyordu. Fiyat farkının olabileceğini biliyordum ama bu denli büyük farkların olması beni şaşırtmadı değil.
  3. Mail üzerinden teklif istediğimde sadece iki şirketten mail alabildim diğer firmalar böyle bir işlem yapamadılar.

Sonuç olarak iki şirket arasında kaldım diğer şirketleri direk eledim. Bu iki şirketten bir tanesi çok kurumsal bir tutumu vardı ve fiyatı 2000 tl idi. Diğer şirket ise samimi konuşuyordu ama abartılı bir samimiyet yoktu ama en ilginç tarafın bu temizlik şirketinin verdiği rakam 6 temizlik şirketinin verdiği rakamların tam ortalama fiyatıydı yani 1000 tl buda şirketin tutarlığı çalıştığı ve piyasayi bildigini gösteriyordu. Buda şinde ehil bir temizlik şirketi olacağı düşüncesini netleştirdi bana göre.

Kaliteli temizlik maddeeleri kullanan firma; sonuç olarak Kale Temizlik Şirketi olan bu şirket ile tekrardan telefon ile iletişime geçerek görüştüm ve işi onlara verdim. Ve sonucu merak ile beklemeye başladım çünkü gerçekten doğru bir seçimmi yaptım merak ediyordum. Kale Temizlik Şirketi işe geldi istediğim zamanlar içerisinde tamda istediğim kalitede işi tamamladı. Son kez memnuniyetimi kesinleştirmek için detaylı inceleme istediler ve sonrasında işi tamamladıklarını söylediler. Buda çok hoş bir davranıştı ve beni çok memnun etti. Temizlik şirketleri arasında doğru seçimi yaptığım için ayrıca mutlu oldum. Kale Temizlik şirketi ile ayda bir defa olacak şekilde temizlik anlaşması yaptık.

Benim gibi Temizlik Şirketi arayışı içineyseniz ben öncelikle Kale Temizlik Şirketini Tavsiye ediyorum. Bunun dışında sizlerinde benim gibi ince eleyip sık dokumanız gerektiğini tavsiye ediyorum.

Neşeli Temizlikler.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Genel, Google, İstanbul0 CommentsViews: 31

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…