Geciktirici

Oca 11th, 2008 | By | Category: Yorum

Hayatın ne kadar acımaz oldugunu insanlar hayatta gecemiyecegi kadar büyük engellere rastgelince anlar. Hayat o dönemlerde gercekten çok zordur ve insan düşünür ki insanlar dünyaya acı cekmek için gelmiştir. Lakin bunu hasta oldugunda su içmeye dermanı olmadıgında tam tersi oldugunu anlar ve hayatında acıları geciktirici şeylere tutunur. Aşkın en güzeli severken sevilen olan karşılıklı sevmek eylemi iyi bir duygudur. Bazen ise insanlar karşılıksız severler işte o acıdır kötüdür ve hiç bir nefis o duygudan haz almaz. Bu karşıdakinin kalbine aşkı yerleştirme güçü olmadıgından sadece sever ve bir süre sonra unutur yanında ise zamanında çektigi açılar kalmıştır.

Dünyada acılara geciktirici olarak dermansal şeyler aranmış ve bazı çok enteresan şeylerde bulunmuş. Mesela içki ile kendini tatmin eden insanlar bu acıları unuttuklarını düşünerek daha fazla sarhoş olmak için içmişler.

Bazı durumlarda ise insan bazı şeylerden güç alarak karşısındaki engelleri teker teker aşmışlar. Bunu dünya üzerinde sadece başarılı insanlar yapmış aslında başarılı insandan daha farklı olarak daha zeki insanlar yapmışlar. Aslında zeki insanların çogu başarılı olurlar yani aralarında dogru orantı vardır.

Leave Comment