Google üzerinde bir arama sonuçlarında karşılaştığım “Barcin.com” üzerinden bir ayakkabı sipariş ettim. Siteleri üzerinde begendiğim ayakkabının “42” numarasını sipariş ettim. Ayakkabı 15 güne yakın bir süre sonrasında elime ulaştı. İlk kargoyu açtığımda gerçekten şok oldum diyebilirim. Böylesine çeşitli yerlerde şubeler açan bir firma bu kadar seri hatalar yapabilirdi. 15 güne yakın kargo süresi, ambalaj berbat, ayakkabı numarası 42 dememe rağmen 44,5 gelmesi. Hepsi şakanın bir serisiydi, demek ki “Barçın.com bu şekilde büyümüştü.” DOLANDIRARAK.

ali-barcinGenel Manager “Ali Barcin”

Tam olarak “eş, dost” muhabbeti bir firma ile karşı karşıyayız. Dolandırıcılığı prensip edinmiş firma şu şekilde çalışıyor. Bir ayakkabı serisini aldıklarında seri 40’tan başlayıp, 44.5 ‘e kadar gidiyor. En çok satılan numarlar elbette 42 ve 42.5 numaralarıdır. İlk biten numaralarda 42 numaraları olmakta. Elbette dolandırıcılığı prensip edinmiş firma kazanç sağlamak için benim gibi 42 numara ayakkabı sipariş etmiş birisine “44.5” numara gönderebiliyor. Ali Barcin Bey’in burada konuya hakim olmadığını düşünmek ciddi bir iyimserlik olacaktır.

Barçın Spor’da yaklaşık olarak 200 kişi çalışmaktadır. (En azından benim ulaştığım rakam bu şekilde)

Siparişin Getirildi Kutu

barcin-kutu

Barcin.com Nasıl Bir Yer – Yorumlar

Öncelikle barcin.com üzerinden bir alışveriş düşüncesindeyseniz uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederim. Nitekim bildiğiniz dolandırılığı prensip edinmiş bir firma ile karşı karşıyayız.

Dolandırıcı Firma İçin Neler Yapılabilir?

İlk önce bankayı arayıp, durumu anlattım. Paramı geri istedim. Elbette bir sonuç çıkmayacak fakat; banka nezdinde bir negatif işaret alacaktır. Bu banka konusunda çok fazla birşey beklememek gerekiyor.

İkinci olarak dolandırıcılık işlemleri yapan firmanın reklam kanalı olan ki en ciddi reklam kanalı olan “Google Adwords” şikayetlerini yapmak. Şahsen burada çok şey çıkabilir. Eğer sizde daha önce benzeri durumları yaşadıysanız Barçın hakkında “Adwords Şikayet” kısmından yaşadığınız deneyimleri yazın. İlgili sitenin Adwords lisansının iptal edilmesi şarttır.

Doğal sonuçlarda yer almaması gereken firma içinde bir şikayette bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken “Google Site Şikayet Etmek” konulu yazıda ki olayları harfiyen uygulamanızdır.

Tüketici hakları konusunda Husran.com sayesinde oldukça fazla birikim elde ettim. Tuketici.gov.tr ‘nin hizmeti olan “Tüketici Şikayet Sayfası” üzerinden yaşadığınız deneyimi anlatın. Burada çok fazla birşey çıkacağını sanmıyorum.

İzmir Merkezli Firmada Çalışan Kişilere Ulaşın

Ali Barcin
Yeşim Halıcı
Ali Bahsisoğlu
Efe Barcin
Gamze Ockoymaz
Gökhan Akkurt
Yelin Demir
Aydın Ziya Mete
Ahmet Genç
Ömür Yanıkoğlu
Meriç Özdamar
Celal Kaya
Zeki Erpulat
Sema Yeşil
Fatih Buzgan
Suna Gülecen
Erdinç Cengiz
Kerem Özdamarlar
Ayla Akman

ve daha bir çoğu ilgili firmada çalışmaktalar. Kendileri acaba çalıştıkları firmada yapılan bu iğrenç olaydan haberdarlar mı? Basit gibi duran fakat bir firmanın bu denli büyümesini sağlayan iğrenç bir organizasyonun içerisindeyiz. Nasıl mı? Ayakkabıyı 42 numara olarak sipariş ettikten sonra ödemesini geçtim. Tekrar ayakkabıya bakmaya karar verdiğimde ayakkabının tüm numaralarının tükendiğini gördüm. Halbuki ben sipariş ettiğim dakikalarda tüm numaralarda satışa açıktı. Benim siparişim onaylandıktan sonra ayakkabı tükendi olarak işaretlendi. Yani; hangi numara sipariş edilirse edilsin, karşı da ki mağdur kişiye gönderecekleri numara 44.5 numaraydı. Elbette bazıları kabül etmemekte ve geri göndermekteydi. Zaten kutuya baktığımızda haylice yer dolaştığı belli. Fakat 3 kişiden 1 tanesi ses vermemekte ve durumu kabüllenmekteydi.

Kargo süresi 15 güne yakın, zaten iade için gerekli sürenin yarısı kargoda geçmiş ve özellikle altın noktası “kişi iade etmeyebilir” durumları. Şahsen ben buradan çıkıp, kargoya gidip, oradan kargoyu teslim etmeyi çok düşünmüyorum. Onun yerine “Barcin.com’un Kurmuş Oldukları Dolandırıcılık” sistemi üzerine gitmeyi planlıyorum.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Paylaşın

By Categories: Google0 CommentsViews: 43

Katılın

Makalelerden Haberdar Olun…